Dr Şengül Hablemitoğlu — “Sahte doçent Murat Korkmaz’la ortak çalışma hiç yapmadım – hiç görmediğim makalelerine ortak yazar olarak adımı yazmış”

Dr Şengül Hablemitoğlu :
“Sahte doçent Murat Korkmaz’la ortak çalışma hiç yapmadım –
hiç görmediğim makalelerine ortak yazar olarak adımı yazmış”

Dr Şengül Hablemitoğlu : “Sahte doçent Murat Korkmaz’la ortak çalışma hiç yapmadım, bu makaleleri hiç görmedim, bu makaleleri yayın listeme hiç yazmadım, adımı makalelerden sildirmek için uğraşmadım ama makalelerde yazar olarak adımı kullanmasından hoşlanmadım ve sahte doçentle irtibatımı kestim.”

*****

SAHTE DOÇENT (Hakan) Murat Korkmaz kimdir ?

Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz
Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz

Kullandığı isimler : Murat Korkmaz, Hakan Murat Korkmaz, H. Murat Korkmaz

(bazen bu isimleri aynı anda aynı ortamda kullanarak 2-3 farklı kişiymiş gibi davranmaktadır : Boğaziçi Üniversitesi’nde doçent doktor Hakan Murat Korkmaz, Paris – Fransa’da The International Council for Science (ICSU)’ta doçent doktor Hakan Murat Korkmaz, özel şirkette çalışan Murat Korkmaz gibi)

Kimlik kaydında yazan isim : Murat Korkmaz

Kendini tanıtırken kullandığı akademik ünvanlar : doçent doktor

Kendini tanıtırken halen “doçent doktor” olarak çalıştığını söylediği kuruluşlar :
– Boğaziçi Üniversitesi’nde doçent doktor ;
– TÜBİTAK’ta doçent doktor ;
– Paris – Fransa’da The International Council for Science (ICSU)’ta doçent doktor

Doçentlik belgesi : yok !
Doçent olarak herhangi bir üniversitede çalışmışlığı : yok !
Herhangi bir üniversitede akademisyen olarak çalışmışlığı : yok !
Herhangi bir üniversitede çalışmışlığı : yok !
Boğaziçi Üniversitesi’nde çalışmışlığı : yok !
TÜBİTAK’ta çalışmışlığı : yok !
Paris – Fransa’da The International Council for Science (ICSU)’da çalışmışlığı : yok ! ICSU yetkilisi yalanladı !

Ayrıca sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz, bazı dergi ve konferanslarının International Council for Science (ICSU) tarafından desteklendiğini iddia etmektedir ; ICSU yetkilisi bunu yalanladı !
.
Dr Orhan Altan (yönetici : International Council for Science (ICSU), Paris, France ; profesör, İstanbul Teknik Üniversitesi) dedi ki :
“Hakan Murat Korkmaz, International Council for Science (ICSU)’da çalışmıyor, tüm personelimizin listesi burada :
* http://www.icsu.org/about-icsu/about-us/our-staff
2011’den beri International Council for Science (ICSU) yöneticisiyim. International Council for Science (ICSU)’da Hakan Murat Korkmaz’la hiç karşılaşmadım.”

Öğrenim durumu :
– Doktora diploması : yok !
– Yüksek lisans diploması : yok !
– Lisans diploması : olup olmadığı bilinmiyor !

Kendini “doçent doktor” olarak tanıtarak verdiği konferanslardan örnekler :
– Bahçeşehir Üniversitesi’nde konferans, 25 Mayıs 2016 : bir kaç kilometre ötedeki “Boğaziçi Üniversitesi’nde doçent doktor” olarak tanıtılarak
– Düzce Üniversitesi’nde konferans, 22 Şubat 2016 : “Boğaziçi Üniversitesi’nde doçent doktor” olarak tanıtılarak

***

Bahçeşehir Üniversitesi’nde SAHTE DOÇENT (Hakan) Murat Korkmaz’ın konferansı (25 Mayıs 2016) :

Konferansı verdiren : Haluk Şengün (bölüm başkanı, Bahçeşehir Üniversitesi) : Sahte doçent Murat Korkmaz’ın en az 3 makalede ortak yazarı.

Haluk Şengün, Sahte doçent Murat Korkmaz’ın üniversite mezunu olup olmadığı sorularıma cevap vermedi. Sahte doçent Murat Korkmaz’la ilişkisini sürdürmekte.

Özel Bahçeşehir Üniversitesi internet sitesindeki 25 Mayıs 2016’daki (sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’ı dünyaya tanıtan 17 Mayıs 2016’daki yazımdan 8 gün sonraki) konferans haberi :

Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz (ön sıra soldan 3.) - konferans 25-05-2016 - Bahçeşehir Üniversitesi - Haluk Şengün (ön sıra soldan 4. ; sahte doçentin en az 3 makalede ortak yazarı)
Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz (ön sıra soldan 3.) – konferans 25-05-2016 – Bahçeşehir Üniversitesi – Haluk Şengün (ön sıra soldan 4. ; sahte doçentin en az 3 makalede ortak yazarı) – Nilgün Caner Sarp (ön sıra soldan 5.)

(ön sıra soldan 3. : verilen plaket elinde olan sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz ; 4. Haluk Şengün (Sağlık Yönetimi bölüm başkanı, Bahçeşehir Üniversitesi) ; 5. Nilgün Caner Sarp (Çocuk Gelişimi bölüm başkanı, Bahçeşehir Üniversitesi ; eski rektör, Girne Amerikan Üniversitesi ; eski dekan, Ankara Üniversitesi ; eski dekan, Lefke Avrupa Üniversitesi))

pdf :

http://www.bahcesehir.edu.tr/icerik/10831-stratejik-yonetim-liderlik-ve-verimlilik-iliskisi-konferansi-yapildi

BAU — Bahçeşehir Üniversitesi

“Stratejik Yönetim , Liderlik Ve Verimlilik İlişkisi” Konferansı Yapıldı

Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi öğrencilerine “Stratejik Yönetim , Liderlik Ve Verimlilik İlişkisi” konulu Konferansta Boğaziçi Üniversitesi Öğretim üyesi Sayın Doç. Dr. Hakan Murat Korkmaz bilgi ve deneyimlerini öğrencilerimiz ile paylaştı. Sağlık Yönetimi Bölümü başkanı verilen konferans ve deneyimlerini paylaştığı için Sayın Doç Dr. Hakan Murat Korkmaz‘a plaketini takdim etti.

25 Mayıs 2016 “

Boğaziçi Üniversitesi ile Bahçeşehir Üniversitesi arası mesafe sadece bir kaç kilometre. Ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi olarak tanıtılan sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’a konferans verdiriliyor.

Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz, bazı konferans ve dergilerinin sitelerinde Bahçeşehir Üniversitesi’nin kendisine sponsor olduğunu yazıyor.

Sahte doçent Murat Korkmaz’a konferansı verdiren ve plaket veren Haluk Şengün, makalelerinin hemen hepsi sahte doçent Murat Korkmaz’ın dergilerinde ve en az 3 makalede sahte doçent Murat Korkmaz’la ortak yazar.

***

Düzce Üniversitesi’nde SAHTE DOÇENT (Hakan) Murat Korkmaz’ın konferansı (22 Şubat 2016) :

Konferansı verdiren : Kürşat Karacabey (dekan, spor, Düzce Üniversitesi) ve Ayla Taşkıran

Kürşat Karacabey, SAHTE DOÇENT Murat Korkmaz’ın editörlerinden. Kürşat Karacabey ve eşi Sevcan Karacabey’in SAHTE DOÇENT Murat Korkmaz’la ortak makaleleri toplam 10 kadar, bunların bazıları sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’ı dünyaya tanıtmamdan sonra. Yani, sahte doçentle ortak makale sahibi olmaya aldırmamışlar.

Ayla Taşkıran ve eşi Mehmet Yavuz Taşkıran : sahte doçent Murat Korkmaz’ın editörlerinden ve ortak yazarlarından.

Kürşat Karacabey,
Murat Korkmaz’ın kendisini Boğaziçi Üniversitesi’nde doçent ve aynı zamanda TÜBİTAK çalışanı olarak tanıttığını / sahte doçent Murat Korkmaz’la ortak makalelerine – çalışmalarına akademik dosyasında yer vermediğini / sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’la organik bir bağlantısının olmadığını / Çetin Yaman’ın editör olduğu dergisine adını editör olarak eklediğini, bundan rahatsız olduğunu ve adını silmesini istediğini / bu noktadan sonra arkadaşlarıyla birlikte sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’la arasına mesafe koyması gerektiğini / sorumlu editör olarak adının yazılı olduğu dergiden adının silinmesini istediğini ve sildiklerini, başka yerde varsa onların da silineceğini
söyledi.

Kürşat Karacabey, eşi Sevcan Karacabey’in sahte doçent Murat Korkmaz’la ortak makalelerini de çöpe attıklarını, bunları kullanmadığını ve kullanmayacağı söyledi.

Kürşat Karacabey, Ayla Taşkıran ve eşi Mehmet Yavuz Taşkıran’ın da sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’la ilişkilerini kestiklerini söyledi.

Düzce Üniversitesi internet sitesindeki 22 Şubat 2016’daki konferansın duyurusu :

Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz - konferans 22-02-2016 - Düzce Üniversitesi Spor
Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz – konferans 22-02-2016 – Düzce Üniversitesi Spor

pdf :

http://sbf.duzce.edu.tr/8006-duyurus-konferans

Düzce Üniversitesi | Duyurular | KONFERANS
KONFERANS 22 ŞUB Spor Bilimleri Fakültesi Tüm Duyurular
Doç. Dr. Hakan Murat KORKMAZ tarafından “Stratejik Yönetim,
Liderlik ve Verimlilik İlişkisi” konulu Konferans verilecektir.
Tarih: 22/02/2016 Saat:10:30 “

*****

SAHTE DOÇENT Murat Korkmaz’ın UYDURMA makalelerine örnek

Sahte doçent Murat Korkmaz’ın 225’ten fazla makalesi var, çoğu kendi dergi ve konferanslarında, kimi sci’de olmadığı halde sci’deymiş gibi gösterilen kendi dergileri gibi makyajlı – kamuflajlı, başta orta doğuluların olmak üzere, yabancı dergilerde ; bunlarda onlarca ortak yazarı var.
.
Şengül Hablemitoğlu’nun sahte doçent Murat Korkmaz’la ortak 3 makalesi var. Şengül Hablemitoğlu diyor ki “ben sahte doçent Murat Korkmaz’la ortak çalışma hiç yapmadım, bu makaleleri hiç görmedim, bu makaleleri yayın listeme hiç yazmadım, adımı makalelerden sildirmek için uğraşmadım ama makalelerde yazar olarak adımı kullanmasından hoşlanmadım ve sahte doçentle irtibatımı kestim.”
.
Bu 3 makaleden 2’si birbirinin aynı, ilki sahte doçent Murat Korkmaz’ın dergisinde, ingilizce versiyonu sahte doçenti tanıtan yazımdan sonra yayınlanmış. Sorumlu yazar, sahte doçent Murat Korkmaz. Emine Demiray, bu makalelerde sahte doçent Murat Korkmaz’a katkısı olup olup olmadığına, cevap vermedi. Şengül Hablemitoğlu, Emine Demiray’ı tanımadığını söyledi :
.
Murat Korkmaz, Emine Demiray, Şengül Hablemitoğlu,
“Türkiye’de Kadına Yönelik Aile İçi Şiddet ve Bireylerin Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetle İlgili Görüşleri”,
Uluslararası Hakemli Psikiyatri ve Psikoloji Araştırmaları Dergisi (UHPPD), 2014, Sayı:1, Cilt:1, 24-57
.
Murat Korkmaz, Emine Demiray, Şengül Hablemitoğlu,
“Investigation of Domestic Violence against Women in Turkey”,
Anthropologist (Kamla-Raj), 2016, 23(3): 559-578

.
Emine Demiray, cevaplarından makalede hiç bahsedilmeyen şu sorularıma da cevap vermedi :
“- Makalelerde 10 ayda aralarında binlerce km mesafe olan 15 ilde 221 + 50 kişiyle anket yapıldığı iddia edilmekte : kim anket yaptı ve veri topladı ?
– siz bu verileri gördünüz mü ?
.
– 15 ilde yapılan anketlerin masraflarını kim karşıladı ?
– “şiddet mağduru kişilerin kamu kurum ve kuruluşlarına olan resmi başvuru verileridir.
İlgili kurumlardan alınan istatistik bilgileri” denmiş :
Bu istatistikler hangi kurumdan ve nasıl alındı ? :
makalede hiç bahis yok.
– Araştırmaya psikiyatristler – sosyologlar –
psikologlar – halk sağlıkçılar katıldı denmiş :
bunlar niye yazar listesinde yok ?
– Görüşülenlerin % 29’u 12-17 yaşında denmiş :
ailelerinin izni olmadan bunlarla nasil gorusuldu ?
.
– Makaledeki şu istatistiklerin tutarsızlıklarını açıklayabilir misiniz ? :
— % 49 12 – 24 yaş
— % 47 okur yazar değil
— % 71 evli
— eşin eğitim durumu : cevap : evli – bekar ( aynı hata 2 versiyonda da var )
— % 37 karadenizden ( Trabzon, Ordu, Samsun, Artvin )
— % 35 büyüksehirden ( yani , belediyeye göre ise,
Artvin hariç diğer 14 şehirden : yani % 65 Artvin’den )
— % 33 polis
— % 40 eşi polis
— % 38 geliri yok, % 30 ailenin geliri yok, % 19 asgari ücret
— % 75 polis – memur – öğretmen,
% 75 eşi polis – memur – öğretmen
.
– 15 şehirde rasgele 271 kişiyle anket yapılmış ve
nasıl bir tesadüfse,
— bunların % 33’ü polis çıkmış,
% 40’ınınsa eşi polis.
ve 90 polis , “siz beni nereden buldunuz” demeyip
ankete cevap vermis,
— bunların % 86’sı fiziksel şiddet,
% 45’i cinsel şiddet,
% 82’si duygusal şiddet,
% 84’u ekonomik şiddet görenler,
% 77’si eşinden şiddet görenler ( % 71 evli ve
% 29 12 – 17 yaş zaten ),
kadınların % 72’sı kocasından,
erkeklerin % 75’i karısından şiddet görenler
( bunların toplamı nasıl % 77 yapıyorsa artık ?? ),
% 81 eşiyle ortak evinde şiddet görenler,
% 89 tıbbi destek gereken – hastanelik olacak düzeyde şiddet görenler,
% 29’u başka sevgilisi olan eşten –
% 7’si uyuşturucu kullanan eşten –
% 14’ü internet bağımlısı ( % 47 okur yazar değil zaten ) eşten –
% 47’si kendinden 10 – 20 yaş büyük eşten –
% 16’sı kendinden 25 – 60 yaş büyük eşten –
% 83’ü boşanmayı düşündüğü eşten
şiddet görenler.”

*****

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: