Dr Tansu KÜÇÜKÖNCÜ — SAHTE DOÇENT (Hakan) Murat Korkmaz’ın Parayla Tez ve Makale Yazma Siteleri – 2009’dan beri

Dr Tansu KÜÇÜKÖNCÜ —
SAHTE DOÇENT (Hakan) Murat Korkmaz’ın
Parayla Tez ve Makale Yazma Siteleri – 2009’dan beri

SAHTE DOÇENT (Hakan) Murat Korkmaz ve pirofesörleri
parayla DOKTORA TEZİNİZİ de YAZAR !

*****

SAHTE DOÇENT (Hakan) Murat Korkmaz kimdir ?

Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz
Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz

Kullandığı isimler : Murat Korkmaz, Hakan Murat Korkmaz, H. Murat Korkmaz

(bazen bu isimleri aynı anda aynı ortamda kullanarak 2-3 farklı kişiymiş gibi davranmaktadır : Boğaziçi Üniversitesi’nde doçent doktor Hakan Murat Korkmaz, Paris – Fransa’da The International Council for Science (ICSU)’ta doçent doktor Hakan Murat Korkmaz, özel şirkette çalışan Murat Korkmaz gibi)

Kimlik kaydında yazan isim : Murat Korkmaz

Kendini tanıtırken kullandığı akademik ünvanlar : doçent doktor

Kendini tanıtırken halen “doçent doktor” olarak çalıştığını söylediği kuruluşlar :
– Boğaziçi Üniversitesi’nde doçent doktor ;
– TÜBİTAK’ta doçent doktor ;
– Paris – Fransa’da The International Council for Science (ICSU)’ta doçent doktor

Doçentlik belgesi : yok !
Doçent olarak herhangi bir üniversitede çalışmışlığı : yok !
Herhangi bir üniversitede akademisyen olarak çalışmışlığı : yok !
Herhangi bir üniversitede çalışmışlığı : yok !
Boğaziçi Üniversitesi’nde çalışmışlığı : yok !
TÜBİTAK’ta çalışmışlığı : yok !
Paris – Fransa’da The International Council for Science (ICSU)’da çalışmışlığı : yok ! ICSU yetkilisi yalanladı !
.
Dr Orhan Altan (yönetici : International Council for Science (ICSU), Paris, France ; profesör, İstanbul Teknik Üniversitesi) dedi ki :
“Hakan Murat Korkmaz, International Council for Science (ICSU)’da çalışmıyor, tüm personelimizin listesi burada :
* http://www.icsu.org/about-icsu/about-us/our-staff
2011’den beri International Council for Science (ICSU) yöneticisiyim. International Council for Science (ICSU)’da Hakan Murat Korkmaz’la hiç karşılaşmadım.”

Ayrıca sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz, bazı dergi ve konferanslarının International Council for Science (ICSU) tarafından desteklendiğini iddia etmektedir ; ICSU yetkilisi bunu yalanladı !

Öğrenim durumu :
– Doktora diploması : yok !
– Yüksek lisans diploması : yok !
– Lisans diploması : olup olmadığı bilinmiyor !

Kendini “doçent doktor” olarak tanıtarak verdiği konferanslardan örnekler :
– Bahçeşehir Üniversitesi’nde konferans, 25 Mayıs 2016 : bir kaç kilometre ötedeki “Boğaziçi Üniversitesi’nde doçent doktor” olarak tanıtılarak
– Düzce Üniversitesi’nde konferans, 22 Şubat 2016 : “Boğaziçi Üniversitesi’nde doçent doktor” olarak tanıtılarak

***

Bahçeşehir Üniversitesi’nde SAHTE DOÇENT (Hakan) Murat Korkmaz’ın konferansı (25 Mayıs 2016) :

Konferansı verdiren : Haluk Şengün (bölüm başkanı, Bahçeşehir Üniversitesi) : Sahte doçent Murat Korkmaz’ın en az 3 makalede ortak yazarı.

Haluk Şengün, Sahte doçent Murat Korkmaz’ın üniversite mezunu olup olmadığı sorularıma cevap vermedi. Sahte doçent Murat Korkmaz’la ilişkisini sürdürmekte.

Özel Bahçeşehir Üniversitesi internet sitesindeki 25 Mayıs 2016’daki (sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’ı dünyaya tanıtan 17 Mayıs 2016’daki yazımdan 8 gün sonraki) konferans haberi :

Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz (ön sıra soldan 3.) - konferans 25-05-2016 - Bahçeşehir Üniversitesi - Haluk Şengün (ön sıra soldan 4. ; sahte doçentin en az 3 makalede ortak yazarı)
Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz (ön sıra soldan 3.) – konferans 25-05-2016 – Bahçeşehir Üniversitesi – Haluk Şengün (ön sıra soldan 4. ; sahte doçentin en az 3 makalede ortak yazarı) – Nilgün Caner Sarp (ön sıra soldan 5.)

(ön sıra soldan 3. : verilen plaket elinde olan sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz ; 4. Haluk Şengün (Sağlık Yönetimi bölüm başkanı, Bahçeşehir Üniversitesi) ; 5. Nilgün Caner Sarp (Çocuk Gelişimi bölüm başkanı, Bahçeşehir Üniversitesi ; eski rektör, Girne Amerikan Üniversitesi ; eski dekan, Ankara Üniversitesi ; eski dekan, Lefke Avrupa Üniversitesi))

pdf :

http://www.bahcesehir.edu.tr/icerik/10831-stratejik-yonetim-liderlik-ve-verimlilik-iliskisi-konferansi-yapildi

BAU — Bahçeşehir Üniversitesi

“Stratejik Yönetim , Liderlik Ve Verimlilik İlişkisi” Konferansı Yapıldı

Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi öğrencilerine “Stratejik Yönetim , Liderlik Ve Verimlilik İlişkisi” konulu Konferansta Boğaziçi Üniversitesi Öğretim üyesi Sayın Doç. Dr. Hakan Murat Korkmaz bilgi ve deneyimlerini öğrencilerimiz ile paylaştı. Sağlık Yönetimi Bölümü başkanı verilen konferans ve deneyimlerini paylaştığı için Sayın Doç Dr. Hakan Murat Korkmaz‘a plaketini takdim etti.

25 Mayıs 2016 “

Boğaziçi Üniversitesi ile Bahçeşehir Üniversitesi arası mesafe sadece bir kaç kilometre. Ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi olarak tanıtılan sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’a konferans verdiriliyor.

Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz, bazı konferans ve dergilerinin sitelerinde Bahçeşehir Üniversitesi’nin kendisine sponsor olduğunu yazıyor.

Sahte doçent Murat Korkmaz’a konferansı verdiren ve plaket veren Haluk Şengün, makalelerinin hemen hepsi sahte doçent Murat Korkmaz’ın dergilerinde ve en az 3 makalede sahte doçent Murat Korkmaz’la ortak yazar.

***

Düzce Üniversitesi’nde SAHTE DOÇENT (Hakan) Murat Korkmaz’ın konferansı (22 Şubat 2016) :

Konferansı verdiren : Kürşat Karacabey (dekan, spor, Düzce Üniversitesi) ve Ayla Taşkıran

Kürşat Karacabey, SAHTE DOÇENT Murat Korkmaz’ın editörlerinden. Kürşat Karacabey ve eşi Sevcan Karacabey’in SAHTE DOÇENT Murat Korkmaz’la ortak makaleleri toplam 10 kadar, bunların bazıları sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’ı dünyaya tanıtmamdan sonra. Yani, sahte doçentle ortak makale sahibi olmaya aldırmamışlar.

Ayla Taşkıran ve eşi Mehmet Yavuz Taşkıran : sahte doçent Murat Korkmaz’ın editörlerinden ve ortak yazarlarından.

Kürşat Karacabey,
Murat Korkmaz’ın kendisini Boğaziçi Üniversitesi’nde doçent ve aynı zamanda TÜBİTAK çalışanı olarak tanıttığını / sahte doçent Murat Korkmaz’la ortak makalelerine – çalışmalarına akademik dosyasında yer vermediğini / sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’la organik bir bağlantısının olmadığını / Çetin Yaman’ın editör olduğu dergisine adını editör olarak eklediğini, bundan rahatsız olduğunu ve adını silmesini istediğini / bu noktadan sonra arkadaşlarıyla birlikte sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’la arasına mesafe koyması gerektiğini / sorumlu editör olarak adının yazılı olduğu dergiden adının silinmesini istediğini ve sildiklerini, başka yerde varsa onların da silineceğini
söyledi.

Kürşat Karacabey, eşi Sevcan Karacabey’in sahte doçent Murat Korkmaz’la ortak makalelerini de çöpe attıklarını, bunları kullanmadığını ve kullanmayacağı söyledi.

Kürşat Karacabey, Ayla Taşkıran ve eşi Mehmet Yavuz Taşkıran’ın da sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’la ilişkilerini kestiklerini söyledi.

Düzce Üniversitesi internet sitesindeki 22 Şubat 2016’daki konferansın duyurusu :

Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz - konferans 22-02-2016 - Düzce Üniversitesi Spor
Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz – konferans 22-02-2016 – Düzce Üniversitesi Spor

pdf :

http://sbf.duzce.edu.tr/8006-duyurus-konferans

Düzce Üniversitesi | Duyurular | KONFERANS
KONFERANS 22 ŞUB Spor Bilimleri Fakültesi Tüm Duyurular
Doç. Dr. Hakan Murat KORKMAZ tarafından “Stratejik Yönetim,
Liderlik ve Verimlilik İlişkisi” konulu Konferans verilecektir.
Tarih: 22/02/2016 Saat:10:30 “

*****

SAHTE DOÇENT (Hakan) Murat Korkmaz’ın Parayla Tez ve Makale Yazma Siteleri – 2009’dan beri

SAHTE DOÇENT (Hakan) Murat Korkmaz ve pirofesörleri
parayla DOKTORA TEZİNİZİ de YAZAR !

AKADEMIKBILIMSELDANISMANLIK.COM :
SAHTE DOÇENT Murat Korkmaz’ın Eylül Ocak 2013’te faaliyete geçirdiği “hayalet yazar” olarak parayla akademik tez (doktora – tıpta uzmanlık – sanatta yeterlik – yüksek lisans – lisans bitirme), akademik ödev yazma sitesi : Akademik Bilimsel Danışmanlık (ABDM) – Academic Scientific Consultancy (http://akademikbilimseldanismanlik.com )

Sitenin kime (ne sahte doçent Murat Korkmaz’a ne bir başkasına ne bir yayınevine ne başka tür bir ticari işletmeye) ait olduğuna dair hiçbir bilgi yok, künye yok. Sahte doçent Murat Korkmaz’a ait olduğunu bulmak için bulmaca çözmek gerekiyor.
Yok, çünkü sahibine – sahibinin pirofesörlerine ve müşterilerine çok sorun yaratabilir.
.
Site sahibiyle iletişim kurma yolu olarak sahibi belirsiz bir cep telefonu (0531 731 08 15) ve bir anonim e-posta adresi (info@akademikbilimseldanismanlik.com ) verilmiş.
.
Sitede “tıp uzmanlık, eğitim, hukuk, iktisat, işletme, insan kaynakları, mimarlık, müzik ve müzik eğitimi, sahne sanatları, uluslararası ilişkiler, veterinerlik, diş hekimliği, ilahiyat, arkeoloji, bankacılık, edebiyat, yönetim organizasyon, okul öncesi eğitim, spor bilimleri” konularında “tez danışmanlığı (yüksek lisans, doktora, bitirme, uzmanlık), makale ve ödev, sunum proje, istatistik ve veri analizi, ve tercümanlık gibi “Profesyonel Danışmanlık Hizmetleri” verildiği belirtilmekte.
Ücret tarifesi verilmemiş.
Örneğin doktora tezi için şunları yaparlarmış :
“Tezinizin konusuna yönelik olarak bilimsel ve akademik anlamda talep ettiğiniz bilimsel açıdan danışmanlık hizmet / ilgili kurum ya da okulun tayin ettiği danışman hocanızın taleplerine yönelik olarak yetersiz kaldığı noktada bilimsel ve akademik olarak hizmet / Resmi danışmanınızın talep ettiği bilimsel ve akademik taleplerin yerine getirilmesi / gereklilikler doğrultusunda dışarıdan akademik hizmet / Doktora tez konunuzun doğrultusunda resmi danışmanınızın talep ve önerileri paralelinde kaynakların temin edilmesi / çeviri / akademik zemin ve terminolojik konuda destek verilmesi, yapılan çalışmaların akademik anlamda incelenmesi”.
.
Bu kısmı fıkra gibi : sahte doçent Murat Korkmaz’ın “R” (international trademark) uluslararası markaya ve şirketler için 2 ayrı ISO belgesine (kalite sistemine sahip olma ; çevreye zararsızlık) sahip olduğunu iddia ettiği “hayalet yazar” olarak parayla “doktora tezi – makale yazma” sitesi.
Sahte doçent Murat Korkmaz, dergilerini ve konferanslarını kaçak göçek kayıt-dışı değilmiş gibi göstermek için kullandığı “marka” ile ve “ISO belgesi” ile makyaj yöntemlerini “hayalet yazar” olarak parayla “doktora tezi – makale yazma” sitesinde de kullanıyor. Neyin marka olduğu ve markanın kime ait olduğu ve markanın nereden alındığı belirtilmeden (bu yüzden bunun izini sürebilme şansı yok) ve doğru olmadığı halde “R” (international trademark) uluslararası marka işaretini kullanıyor. “Doktora tezi – makale yazma” korsan siteleri arasında dünyada tek örnek.
Bunun yanında yine kime – hangi şirkete ait olduğu ve ne için ve nereden alındığı belirtilmeden (bu yüzden bunun izini sürebilme şansı yok) şirketler için 2 ayrı ISO belgesine (kalite sistemine sahip olma ; çevreye zararsızlık) iddia ediyor. “Doktora tezi – makale yazma” korsan siteleri arasında dünyada tek örnek.
.
Sahte doçent Murat Korkmaz adına kayıtlı (TPE) markalardan biri de şu : Akademik Bilimsel Danışmanlık (ABDM) – Academic Scientific Consultancy.
Şunların ticaretini (hizmet) yapmak için alınmış :
– Reklamcılık, pazarlama ve halkla ilişkiler ile ilgili hizmetler, ticari ve reklam amaçlı sergi ve fuarların organizasyonu hizmetleri. Büro hizmetleri; sekreterlik hizmetleri, gazete aboneliği düzenleme hizmetleri, istatistiklerin derlenmesi, büro makinelerinin kiralanması hizmetleri, bilgisayar veri tabanlarındaki bilginin sistematik hale getirilmesi, telefon cevaplama hizmetleri. İş yönetimi, idaresi ve bu konular ile ilgili danışmanlık, muhasebe ve mali müşavirlik hizmetleri, personel işe yerleştirme, işe alma, personel seçimi, personel temini hizmetleri, ithalat-ihracat acente hizmetleri, geçici personel görevlendirme (başkası adına fatura yatırma, vergi yatırma, trafik işlemleri gibi iş takibi) hizmetleri. Açık artırmaların düzenlenmesi ve gerçekleştirilmesi hizmetleri.
– Eğitim ve öğretim hizmetleri. Sempozyum, konferans, kongre ve seminer düzenleme, idare hizmetleri. Spor, kültür ve eğlence hizmetleri (sinema, spor karşılaşmaları, tiyatro, müze, konser gibi kültür ve eğlence etkinlikleri için bilet sağlama hizmetleri dahil). Dergi, kitap, gazete v.b.gibi yayınların basıma hazır hale getirilmesi, okuyucuya ulaştırılmasına ilişkin hizmetler (global iletişim ağları vasıtasıyla anılan hizmetlerin sağlanması da dahil). Film, televizyon ve radyo programları yapım hizmetleri. Haber muhabirliği hizmetleri, foto-muhabirliği hizmetleri. Fotoğrafçılık hizmetleri. Tercüme hizmetleri.”
.
***

TEZİMİYAP.COM :
SAHTE DOÇENT Murat Korkmaz’ın Eylül 2009’da faaliyete geçirdiği “hayalet yazar” olarak parayla akademik tez (doktora – tıpta uzmanlık – sanatta yeterlik – yüksek lisans – lisans bitirme), akademik ödev yazma sitesi :

Sitenin kime (ne sahte doçent Murat Korkmaz’a ne bir başkasına ne bir yayınevine ne başka tür bir ticari işletmeye) ait olduğuna dair hiçbir bilgi yok, künye yok. Sahte doçent Murat Korkmaz’a ait olduğunu bulmak için bulmaca çözmek gerekiyor.
Yok, çünkü sahibine – sahibinin pirofesörlerine ve müşterilerine çok sorun yaratabilir.
.
Site sahibiyle iletişim kurma yolu olarak sahibi belirsiz bir kaç cep telefonu ve sabit telefon numarası (0507 7733730 (iz sürünce Murat Korkaz’a ait olduğu anlaşılıyor) ; 0212 5534593 (iz sürünce İstanbul’da bir işyeri) ; 0531 7310815 ; 0507 2373231 (yanında ne idüğü belirsiz Dursun Korkmaz adı yazılmış ; iz sürünce Murat Korkaz tarafından kullanıldığı anlaşılıyor) ; 0538 4874412 (yanında ne idüğü belirsiz Selin Selvi adı yazılmış) ve bir anonim e-posta adresi (info@tezimiyap.com ) verilmiş.
.
Kime ait olduğu belirtilmeksizin 53455179784 vergi numarası ile İstanbul Sultanbeyli Vergi Dairesine kayıtlı olunduğu iddia edilmiş. İşletme adı ve faaliyet alanı belirtilmeksizin sitede yapılanların kaçak olmadığı iddia edilmiş :
“Kurumumuz hazırladığınız tezlerde danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İşletmemiz resmi bir kuruluş olup yaptığı çalışmalarda resmi fatura düzenlemektedir. İşletmemiz tez ve bilimsel danışmanlık alanında sadece kullanıcıya ek bir hizmet sunmaktadır. Bunun dışında resmi olarak bir hizmet sunulmamaktadır. İşletmemiz sadece yapmakta olduğunuz bilimsel çalışmalara yetersiz kaldığınız noktada destek sağlamaktadır.”
.
Sitenin sponsoru olduğu belirtilenlerden örnekler (bunların sitelerine link verilmiş) : Onur Baykan (sahte doçent Murat Korkmaz’ın dergi ve konferanslarının hemen hepsinin sorumlu kurullarında da adı geçiyor) ; International Council for Science (ICSU) (sahte doçent Murat Korkmaz, bazı dergi ve konferanslarının da International Council for Science (ICSU) tarafından desteklendiğini iddia etmektedir ; ICSU yetkilisi bunu yalanladı !)
.
Sitede hepsi hayal ürünü “Akademik Danışmanlar” listesi verilmiş : “Prof. Dr. Recebiye KILIÇ (Hukuk Ticaret Hukuku) ; Prof. Dr. Ahmet ÇANKAYA (İktisat) ; Doç. Dr. Münevver KİRMAN (Güzel Sanatlar Ev Ekonomisi) ; Doç. Dr. Bestami Ali ATASAY (İşletme) ; Doç. Dr. Mehmet Nuri OT (Kamu Yönetimi ve Maliye) ; Yrd. Doç. Dr. Fethi SAVAŞ (Biyokimya ve Laboratuvar) ; Yrd. Doç. Dr. Serkan ONUR (Makine Mühendisliği) ; Murat TÜRKER (Uzm. İstatistikçi) ; Dr. Taner YILDIRIM (Bilgisayar Mühendisi)”.
İsimlerin izini sürmeyi deneyince, örneğin “Mehmet Nuri Ot” isimli birinin yönetici olduğu sahte kredi kartlarıyla trilyonluk vurgun – dolandırıcılık yapan profesyonel bir şebeye dair haberlere raslanıyor.
.
Sitede “makine mühendisliği, endüstri mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, kimya mühendisliği, genetik mühendisliği, iktisat, işletme, ekonomi, ekonometri, istatistik, eğitim, iletişim, uluslararası ilişkiler, sosyoloji, psikoloji, tıp, biyokimya, hukuk, güzel sanatlar” konularında isteyene komple “doktora tezi ve yüksek lisans” tezi – makale – ödev hazırlaladıkları” (Türkiye’nin herhangi bir yerinde anket çalışması gibi şeyler yapmak dahil) belirtilmekte.
Ücret tarifesi verilmemiş.
Örneğin doktora tezi için şunları yaparlarmış :
“Tezinizin konusuna yönelik olarak bilimsel ve akademik anlamda talep ettiğiniz bilimsel açıdan danışmanlık hizmet / ilgili kurum ya da okulun tayin ettiği danışman hocanızın taleplerine yönelik olarak yetersiz kaldığı noktada bilimsel ve akademik olarak hizmet / Resmi danışmanınızın talep ettiği bilimsel ve akademik taleplerin yerine getirilmesi / gereklilikler doğrultusunda dışarıdan akademik hizmet / Doktora tez konunuzun doğrultusunda resmi danışmanınızın talep ve önerileri paralelinde kaynakların temin edilmesi / çeviri / akademik zemin ve terminolojik konuda destek verilmesi, yapılan çalışmaların akademik anlamda incelenmesi”.
“Tıp uzmanlık sınavı ‘TUS’ sonrası, uzmanlık alanlarına göre tez hazırlamak isteyen doktor ve sağlık personelinin, aşağıda belirtilen çalışma alanları içine giren konularda tıp uzmanlık tezleri gizlilik çerçevesinde hazırlanmaktadır.
Tıp alanında uzman ve akademik çalışmalar yapmış çalışma grubumuz garantili ve anlaşmalı olarak istenilen uzmanlık ihtisas tezlerini gününde ve zamanında teslim etmektedir. Çalışma grubumuz özellikle tıp alanında şu ana kadar çok sayıda çalışmaya imza atmış, özellikle üniversite ve eğitim araştırma hastanelerinde görev yapan ve asistan olan birçok tıp doktoruna bu konuda yardımcı olmuştur.
‘Aile Hekimliği, Kardiyoloji, Göz, Kadın Hastalıkları, Anestezi, Genel Cerrahi, Ortopedi, Nöroloji, Üroloji ve Diğer alanlarda’ yaptığımız birçok çalışma konusunda referans vermekteyiz. Artık tıp tezlerinin yapılması çalışmaların şekillendirilmesi ve sonuçlandırılması çok zor olmaktan çıkmıştır. Aramanız ve görüşmeniz yeterli olacaktır.”
.
İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tıp uzmanlık tezleri arşivinde (biyokimya) listelenen tezlerin (http://www.istanbulsaglik.gov.tr/w/tez/tez_biyokimya.asp ) başlıklarından bir kısmı aynı sırada kopyalanarak (aşağıda 13..30) listelenmiş, bunlara aynı arşivden farklı alanlarda 8 uzmanlık tezi başlığı daha eklenmiş (aşağıda 1..8), bir makale (aşağıda 9) ve ne olduğu belirsiz 3 başlık eklenmiş (aşağıda 10..12) ve bunların siteye yaptırıldığı iddia edilmiş :
“Şu ana Kadar Yaptığımız Çalışmalar ve Bazı Konu Başlıkları
1. Tip 2 Diyabet ve Bozulmuş Açlık Glikozu Olanlarda Kardiyovasküler Risk Faktörü Olarak Gama Glutamil Tranferaz ve Yüksek Duyarlılık C-Reaktif Protein (Nurten Berberoğlu Erbilgin, tıpta uzmanlık, 2006, iç hastalıkları, İstanbul Fatih Sultan Mehmet Hastanesi)
2. Akut Pankreatit Tedavisinde Erken Kolesistektominin Yeri (Onur Kesler, tıpta uzmanlık, 2008, genel cerrahi, İstanbul Şişli Etfal Hastanesi)
3. Kardiyak X Sendromu Tanısı Olan Hastalarda Serum Gamma glutamil Transferaz Düzeyinin Sağlıklı Asemptomik Bireylere Göre Karşılaştırması (Bülent Demir, tıpta uzmanlık, 2010, kardiyoloji, Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi)
4. 24-34. Haftalar Arasında Erken Doğum Tehdidi Tanısıyla Yatırılan Gebelerde Servikal Uzunluk Ölçümü ve Servikal Uzunluğu ≥15 mm Olan Gebelere Uygulanan Tokolitik Tedavinin Etkinliğinin Araştırılması (Ayşegül Ünal, tıpta uzmanlık, 2008, kadın – doğum, İstanbul Zeynep Kamil Hastanesi)
5. Endokrinoloji ve Metabolizma Polikliniğimizden Takipli Hastalarda Akraba Evliliği Sıklığı ve Akraba Evliliğini Etkileyen Faktörler (Ahsen Tabak, tıpta uzmanlık, 2008, çocuk hastalıkları, İstanbul Bakırköy Kadın – Doğum – Çocuk Hastanesi)
6. Kronik Hepatit B’nin Doğal Seyri; İlerleyişi ve Prognostik Faktörler (Ahmet İncioğlu, tıpta uzmanlık, 2008, çocuk hastalıkları, İstanbul Şişli Etfal Hastanesi)
7. Tekrarlayan Üriner Sistem Enfeksiyonlarında Vezikoüreteral Reflü ve Renal Skar Sıklığı (Canan Günaydın, tıpta uzmanlık, 2008, çocuk hastalıkları, Haydarpaşa Numune Hastanesi)
8. Çocuklarda Akut Hepatit A Enfeksiyonunda Klinik Gidiş ile Alfafetoprotein ve Ferritin İlişkisi (İbrahim Cansaran Tanıdır, tıpta uzmanlık, 2008, çocuk hastalıkları, İstanbul Okmeydanı Hastanesi)
9. Kardiyopulmoner Resüsitasyon Uygulanan ve Yaşama Dönenlerde Bilişsel Fonksiyonlar ve Psikolojik Durum (Agah Çertuğ (profesör, aneztezi, Ege), dergi makalesi, 2010)
10. Çocuklarda İnvajinasyonlar
11. Travmatik Tedavisinde Eyepad bir Etkinliği Kornea Abrozyon
12. Çıplak Sklera ile Refraksiyon Değişiklikleri Eksizyon Sonra Pterjiyum Tekniği
13. Laboratuar Hasta Verileri Kullanılarak Biyokimya Testlerinde Referans Aralıkları Belirlenmesi (Yıldız Balcı (veteriner), uzmanlık, 2006, klinik biyokimya, İstanbul Lütfi Kırdar Hastanesi)
14. Esansiyel Hipertansiyonda TAFI (Thrombin-Activatable Fibrinolysis Inhibitor) Düzeylerinin İncelenmesi (Ayla Yıldız, uzmanlık, 2006, biyokimya, İstanbul Şişli Etfal Hastanesi)
15. Obez, Tip-II Diyabetli Hastalarda İnsülin Direnci ile IL-6, CRP ve Fibrinojen İlişkisi (Emel Yorgancı Koyuer, 2005, uzmanlık, biyokimya, İstanbul Şişli Etfal Hastanesi)
16. Sıçanlardaki Kronik Alkolik Karaciğer Hasarına Likopenin Etkisi (Yasemin Tuba Aşıcıoğlu, 2005, uzmanlık, biyokimya, İstanbul Şişli Etfal Hastanesi)
17. Metabolik Sendrom Olgularında Fibrinojen, Eritrosit Sedimantasyon Hızı ve hsCRP Düzeylerinin Karşılaştırılması (Funda Karakoyunlu, 2005, uzmanlık, biyokimya, İstanbul Şişli Etfal Hastanesi)
18. Postmenapozal Kadınlarda Serum Total Osteokalsin ve Gamma Karboksi Glutamat Kalıntısı Taşımayan Osteokalsin Oranı ile Kemik Mineral Dansitesi Ölçümününün Karşılaştırılması (Abdullah Elçi, 2004, uzmanlık, biyokimya, İstanbul Şişli Etfal Hastanesi)
19. Randomize Seçilen Kişilerde Serbest Androjen İndeksi ile Serum Serbest Testosteron Değerlerinin Karşılaştırılması (Mehmet Tosun, 2005, uzmanlık, biyokimya, İstanbul Gureba Hastanesi)
20. Romatoid Artritli Hastalarda ACCP (Anti-Cyclic Citrullinated Peptide) Düzeyleri (Derya Gültekin, 2005, uzmanlık, biyokimya, İstanbul Göztepe Hastanesi)
21. Diyabetik Ayak Komplikasyonu Bulunan ve Bulunmayan DM’lİ Hastalarda Serum Prokalsitonin, İnterlökin-6 ve hs-CRP Düzeyleri (Hayrettin Çürüksulu, 2005, uzmanlık, biyokimya, İstanbul Göztepe Hastanesi)
22. Periton Diyalizli Hastalarda Serum Bnp Düzeyleri ve Diyaliz Yeterlilik Kriterleri İlişkisinin İncelenmesi (Aysun Coşkun, 2005, uzmanlık, biyokimya, İstanbul Hastanesi)
23. Akut Miyokard İnfarktüsünde Serum NT-proBNP Düzeyi ve Sol Ventrikül Ejeksiyon Fraksiyonu İlişkisi (Celal Ceylan, 2005, uzmanlık, biyokimya, İstanbul Hastanesi)
24. Akut Koroner Sendromda NT-proBNP’nin Yeri (Reyhan Başak Özden, 2005, uzmanlık, biyokimya, İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi)
25. Akut Koroner Sendromda Pro-Bnp Düzeyinin; Ekokardiyografiyle Predikte Edilen İnfarkt Alanı ile İlişkisi (İsmail Sağlam, 2006, uzmanlık, biyokimya, İstanbul Şişli Etfal Hastanesi)
26. Romatoid Artritli Hastalarda Vasküler Endotelial Büyüme Faktörü ve Anti Siklik Sitrülinlenmiş Protein Antikoru Seviyelerinin Değerlendirilmesi (Alper Gümüş, 2007, uzmanlık, biyokimya, İstanbul Haseki Hastanesi)
27. Serum LDL-C Tayininde İki Direkt Yöntem ile Friedewald Formülü Karşılaştırılması ve Küçük, Yoğun LDL-C Ölçüm Yöntemi (Ralfi Singer, 2006, uzmanlık, biyokimya, İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi)
28. Tip II Diabetes Mellituslu Hastalarda Serum Androjen Düzeyleri (Fatime Filiz Eryarsoy Turan, 2006, uzmanlık, biyokimya, İstanbul Lütfi Kırdar Hastanesi)
29. Gram Negatif Bakterilerde Genişlemiş Spektrumlu Beta-Laktamaz (GSBL) Üretimine Katkıda Bulunan Çeşitli Risk Faktörlerinin Araştırılması (Nagihan Demir, 2006, uzmanlık, infeksiyon hastalıkları – mikrobiyoloji, İstanbul Lütfi Kırdar Hastanesi)
30. Hastane İnfeksiyonu Etkeni Olan Pseudomonas Aeruginosa Suşlarının Beta-Laktamaz Yapımı ve Çeşitli Antimikrobiyallere Duyarlılıkları (Behiye Yücesoy Dede, 2006, uzmanlık, infeksiyon hastalıkları – mikrobiyoloji, İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi)”
.
20 başlık eklenmiş ve bunların siteye yaptırılan hukuk doktora ve yüksek lisans tezlerinin başlıkları olduğu iddia edilmiş ;
bunlardan 16 başlığın ne olduğu belirsiz, 3’ü kitap başlığı, sadece 1’i yüksek lisans tezi başlığı :
“Şu ana Kadar Yaptığımız Hukuk Çalışmalarımız ve Konu Başlıkları ;
Hukuki Yönden Banka Havalesi ‘Doktora Tezi’ (kitap),
Borca Aykırılık ve Sonuçları ‘Doktora Tezi’ (H. Tamer İnal, 1992, Ankara),
Borçlar Kanununa Göre Alacağın Temliki ‘Doktora Tezi’ (kitap),
Ticaret Hukuku – Kredi Kartları Kullanımının Tüketici Üzerindeki Olumsuz Etkisi ‘Doktora Tezi’,
5411 Sayılı Bankacılık Kanununda İdari Para Cezaları ve Suçları ‘Doktora Tezi’ (kitap),
Bankaların Risk Yönetimi ve Basel II Uzlaşmasının Hukuki Açıdan Değerlendirilmesi ‘Doktora Tezi’,
Tüketicilerin Korunması Açısından Aldatıcı Reklamların 56 57 Maddeler Açısından Değerlendirilmesi ‘Doktora Tezi’,
Borçlar Hukuku ve Davranış Biçimi Açısından Değerlendirilmesi ‘Doktora Tezi’,
Sözleşmelerin Hukuki Niteliği ve Kabul ve Kabul Sonuçlarının Hukuksal Çerçevede Değerlendirilmesi – Uygulamalı Bir Çalışma ‘Doktora Tezi’,
Sözleşmelerde Geçerlilik Şartları ve Tarafların Fiil Ehliyeti Yönünden Değerlendirilmesi ‘Master Tezi’,
Ticaret Hukuku ve Alacakların Temerrüdü ‘Master Tezi’,
İcra – İflas Hukukunda İtirazın İptali Davası ve Sonuçları ‘Master Tezi’ (Yönel Özkan, 2003, 9 Eylül),
SGK ve Hasta Haklarının Hukuki Sonuçları ve Uygulaması ‘Master Tezi’,
Temel Hak ve Hürriyetler Açısından Vergilendirme ve Değerlendirilmesi – Uygulamalı Bir çalışma ‘Master Tezi’,
Trafik Kazalarında Hukuki Sorumluluk ve Özel Sigortaların Yaptırımları – Uygulamalı Bir Çalışma ‘Master Tezi’,
Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmeleri ‘Master Tezi’,
Medeni Hukuk da Boşanma Nedenlerinin Sosyal Açıdan Değerlendirilmesi – Uygulamalı Bir Çalışma ‘Master Tezi’,
Anayasa Hukuku ve Partilerin Kapanma Nedenlerinin İncelenmesi ‘Master Tezi’,
İnsan Hakları Mahkemesi ve Mahkeme Kararlarına Yapılan İtiraz Süreci ‘Master Tezi’,
Çek Kanunu ve Banka Uygulamalarının Tüketici Açısından Değerlendirilmesi – Uygulamalı Bir Çalışma ‘Master Tezi’ ”

TEZIMIYAP – FACEBOOK Adresi :
* http://www.facebook.com/pages/Tezimi-Yap/136901423039603?ref=ts

TEZIMIYAP.COM sitesinin Aralık 2014’ten itibaren sahibi : Baykar Silahlı (araştırma görevlisi, ekonomi, İstanbul Kemerburgaz ; doktora öğrencisi).
Baykar Silahlı, “sahte doçent Murat Korkmaz’ı tanımadığını, sitenin faal olmadığını, önceki sahibi sitesiyle ilgilenmeyi bırakınca satın almak isteyene satmak ve kar elde etmek amacıyla siteyi üzerine aldığını” belirtiyor.
.
***

TEZ VE ÖDEVLERİNİZ HAZIRLANIR YAPILIR
Birbiriyle bağlantılı (aynı mail adresiyle açılmış) “Tez ve Ödevleriniz Hazırlanır Yapılır” kullanıcı adıyla açılmış Nisan 2009’dan itibaren faaliyete geçen 3 blog
http://ismetberkkorkmaz.blogspot.com (blog başlığı : TEZ VE ÖDEVLERİNİZ YAPILIR) –
http://hakanturk06.blogspot.com (blog başlığı : TEZ YAPILIR) –
http://muratkorkmaz1975.blogspot.com (blog başlığı : MURAT KORKMAZ) :
SAHTE DOÇENT Murat Korkmaz’ın Eylül 2009’da faaliyete geçirdiği akademik tez (doktora – tıpta uzmanlık – sanatta yeterlik – yüksek lisans – lisans bitirme), akademik ödev yazma korsan siteleri :

TEZ VE ÖDEVLERİNİZ YAPILIR (http://ismetberkkorkmaz.blogspot.com/ ) :
Blog’da şöyle yazıyor :
“Tez ve Ödevleriniz Yapılır
Endüstri mühendisliği mezunu işletme fakültesi bitirmiş, master doktora ve uzmanlık eğitimini tamamlamış kişiden her türlü tez ve ödevleriniz hazırlanır. 0507 2332890
21 Nisan 2009 Salı ; Gönderen : “Tez ve Ödevleriniz Hazırlanır Yapılır” ”
Site sahibiyle iletişim kurma yolu olarak sadece sahibi belirsiz bir cep telefonu numarası (0507 2332890) verilmiş.
Ücret tarifesi verilmemiş.

TEZ YAPILIR (http://hakanturk06.blogspot.com ) :
Sitede “TEZLERİNİZ YAPILIR” başlığı (10 Aralık 2009 Perşembe ; Gönderen : “Tez ve Ödevleriniz Hazırlanır Yapılır” ; 0532 3781820 ; ukalaca2006@hotmail.com ) ile “makine mühendisliği, endüstri mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, kimya mühendisliği, genetik mühendisliği, iktisat, işletme, ekonomi, ekonometri, istatistik, eğitim, iletişim, uluslararası ilişkiler, sosyoloji, psikoloji, tıp, biyokimya, hukuk, güzel sanatlar” konularında isteyene komple “doktora tezi ve yüksek lisans” tezi – makale – ödev hazırladıkları” belirtilmekte.

Site sahibiyle iletişim kurma yolu olarak sahibi belirsiz bir cep telefonu (0532 3781820) ve bir anonim e-posta adresi (ukalaca2006@hotmail.com ) verilmiş.
Ücret tarifesi verilmemiş.

MURAT KORKMAZ (http://muratkorkmaz1975.blogspot.com ) :
Site sahibinin kullanıcı adı : “Tez ve Ödevleriniz Hazırlanır Yapılır”.

“Tez” kullanıcı adıyla açılmış Aralık 2009’da faaliyete geçen blog
TEZ (http://ukalaca2006.blogspot.com )
Site sahibinin kullanıcı adı : “Tez”.

.
***

ISTATISTIKTEZ.COM :
SAHTE DOÇENT Murat Korkmaz’ın Haziran 2010’da faaliyete geçirdiği “hayalet yazar” olarak parayla akademik tez (doktora – tıpta uzmanlık – sanatta yeterlik – yüksek lisans – lisans bitirme), akademik ödev yazma sitesi :

Site sahibiyle iletişim kurma yolu olarak sahibi belirsiz bir kaç cep telefonu ve sabit telefon numarası (0532 3781820 (yukarıda anlatılan http://hakanturk06.blogspot.com sitesindeki ile aynı) ; 0212 5534593 (iz sürünce İstanbul’da bir işyeri ; TEZIMIYAP.COM sitesindeki ile aynı) ve 2 anonim e-posta adresi (hakanmuratkorkmaz1975@hotmail.com (yukarıda anlatılan http://muratkorkmaz1975.blogspot.com sitesininin başlığı MURAT KORKMAZ ve site sahibinin kullanıcı adı : “Tez ve Ödevleriniz Hazırlanır Yapılır”) ; info@istatistiktez.com ) verilmiş.
.
İstatistik grubumuz içinde alanında uzman ve konusuna hakim çalışma ekibimiz ile aşağıda konu ve çalışma alanlarına yönelik olarak hızlı ve güvenilir bir şekilde çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Bu çalışmalara yönelik olarak, Mühendislik, Ekonomi, İşletme, Eğitim, Tıp, Biyoloji, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Özel İşletmeler, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına yönelik “Anket, Tez, Ödev, Makale v.b.” konulardaki çalışmalara istatistiksel olarak hizmet vermekteyiz. Çalışma grubumuz aşağıda belirtilen alanların dışında işlem ve iş yapmamaktadır. Sadece istatistik analiz konusunda çalışmaktayız. Bu alan dışında ve hizmet haricinde farklı çalışma tekliflerini kabul etmemekteyiz.
.
Sitenin sponsoru olduğu belirtilenlerden örnekler (bunların sitelerine link verilmiş) : TEZIMIYAP.COM (yukarıda anlatıldı) ; Onur Baykan (sahte doçent Murat Korkmaz’ın dergi ve konferanslarının hemen hepsinin sorumlu kurullarında da adı geçiyor) ; International Council for Science (ICSU) (sahte doçent Murat Korkmaz, bazı dergi ve konferanslarının da International Council for Science (ICSU) tarafından desteklendiğini iddia etmektedir ; ICSU yetkilisi bunu yalanladı !)

*****

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: