Dr Tansu KÜÇÜKÖNCÜ — SAHTE DOÇENT (Hakan) Murat Korkmaz kimdir ?

Dr Tansu KÜÇÜKÖNCÜ —
SAHTE DOÇENT (Hakan) Murat Korkmaz kimdir ?

Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz
Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz

Kullandığı isimler : Murat Korkmaz, Hakan Murat Korkmaz, H. Murat Korkmaz

(bazen bu isimleri aynı anda aynı ortamda kullanarak 2-3 farklı kişiymiş gibi davranmaktadır :  Boğaziçi Üniversitesi’nde doçent doktor Hakan Murat Korkmaz, Paris – Fransa’da The International Council for Science (ICSU)’ta doçent doktor Hakan Murat Korkmaz, özel şirkette çalışan Murat Korkmaz gibi)

Kimlik kaydında yazan isim : Murat Korkmaz

Kendini tanıtırken kullandığı akademik ünvanlar : doçent doktor 

Kendini tanıtırken halen “doçent doktor” olarak çalıştığını söylediği kuruluşlar :
– Boğaziçi Üniversitesi’nde doçent doktor ;
– TÜBİTAK’ta doçent doktor ;
– Paris – Fransa’da The International Council for Science (ICSU)’ta doçent doktor

Doçentlik belgesi : yok !
Doçent olarak herhangi bir üniversitede çalışmışlığı : yok !
Herhangi bir üniversitede akademisyen olarak çalışmışlığı : yok !
Herhangi bir üniversitede çalışmışlığı : yok !
Boğaziçi Üniversitesi’nde çalışmışlığı : yok !
TÜBİTAK’ta çalışmışlığı : yok !
Paris – Fransa’da The International Council for Science (ICSU)’da çalışmışlığı : yok ! ICSU yetkilisi yalanladı !

Ayrıca sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz, bazı dergi ve konferanslarının International Council for Science (ICSU) tarafından desteklendiğini iddia etmektedir ; ICSU yetkilisi bunu yalanladı !

Dr Orhan Altan (yönetici : International Council for Science (ICSU), Paris, France ; profesör, İstanbul Teknik Üniversitesi) dedi ki :
“Hakan Murat Korkmaz, International Council for Science (ICSU)’da çalışmıyor, tüm personelimizin listesi burada :
* http://www.icsu.org/about-icsu/about-us/our-staff
2011’den beri International Council for Science (ICSU) yöneticisiyim. International Council for Science (ICSU)’da Hakan Murat Korkmaz’la hiç karşılaşmadım.”

Öğrenim durumu :
– Doktora diploması : yok !
– Yüksek lisans diploması : yok !
– Lisans diploması : olup olmadığı bilinmiyor !

Kendini “doçent doktor” olarak tanıtarak verdiği konferanslardan örnekler :
– Bahçeşehir Üniversitesi’nde konferans, 25 Mayıs 2016 : bir kaç kilometre ötedeki “Boğaziçi Üniversitesi’nde doçent doktor” olarak tanıtılarak
– Düzce Üniversitesi’nde konferans, 22 Şubat 2016 : “Boğaziçi Üniversitesi’nde doçent doktor” olarak tanıtılarak

*****

Bahçeşehir Üniversitesi’nde SAHTE DOÇENT (Hakan) Murat Korkmaz’ın konferansı (25 Mayıs 2016) :

Konferansı verdiren : Haluk Şengün (bölüm başkanı, Bahçeşehir Üniversitesi) : Sahte doçent Murat Korkmaz’ın en az 3 makalede ortak yazarı.

Haluk Şengün, Sahte doçent Murat Korkmaz’ın üniversite mezunu olup olmadığı sorularıma cevap vermedi. Sahte doçent Murat Korkmaz’la ilişkisini sürdürmekte.

Özel Bahçeşehir Üniversitesi internet sitesindeki 25 Mayıs 2016’daki (sahte doçent (Hakan)  Murat Korkmaz’ı dünyaya tanıtan 17 Mayıs 2016’daki yazımdan 8 gün sonraki) konferans haberi :

Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz (ön sıra soldan 3.) - konferans 25-05-2016 - Bahçeşehir Üniversitesi - Haluk Şengün (ön sıra soldan 4. ; sahte doçentin en az 3 makalede ortak yazarı)
Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz (ön sıra soldan 3.) – konferans 25-05-2016 – Bahçeşehir Üniversitesi – Haluk Şengün (ön sıra soldan 4. ; sahte doçentin en az 3 makalede ortak yazarı) – Nilgün Caner Sarp (ön sıra soldan 5.)

ön sıra soldan 3. : verilen plaket elinde olan sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz ; 4. Haluk Şengün (Sağlık Yönetimi bölüm başkanı, Bahçeşehir Üniversitesi) ; 5. Nilgün Caner Sarp (Çocuk Gelişimi bölüm başkanı, Bahçeşehir Üniversitesi ; eski rektör, Girne Amerikan Üniversitesi ; eski dekan, Ankara Üniversitesi ; eski dekan, Lefke Avrupa Üniversitesi)

pdf :

http://www.bahcesehir.edu.tr/icerik/10831-stratejik-yonetim-liderlik-ve-verimlilik-iliskisi-konferansi-yapildi

BAU — Bahçeşehir Üniversitesi
“Stratejik Yönetim , Liderlik Ve Verimlilik İlişkisi” Konferansı Yapıldı

Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi öğrencilerine “Stratejik Yönetim , Liderlik Ve Verimlilik İlişkisi” konulu Konferansta Boğaziçi Üniversitesi Öğretim üyesi Sayın Doç. Dr. Hakan Murat Korkmaz bilgi ve deneyimlerini öğrencilerimiz ile paylaştı. Sağlık Yönetimi Bölümü başkanı verilen konferans ve deneyimlerini paylaştığı için Sayın Doç Dr. Hakan Murat Korkmaz‘a plaketini takdim etti.
25 Mayıs 2016 ”

Boğaziçi Üniversitesi ile Bahçeşehir Üniversitesi arası mesafe sadece bir kaç kilometre. Ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi olarak tanıtılan sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’a konferans verdiriliyor.

Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz, bazı konferans ve dergilerinin sitelerinde Bahçeşehir Üniversitesi’nin kendisine sponsor olduğunu yazıyor.

Sahte doçent Murat Korkmaz’a konferansı verdiren ve plaket veren Haluk Şengün, makalelerinin hemen hepsi sahte doçent Murat Korkmaz’ın dergilerinde ve en az 3 makalede sahte doçent Murat Korkmaz’la ortak yazar.

*****

Düzce Üniversitesi’nde SAHTE DOÇENT (Hakan) Murat Korkmaz’ın konferansı (22 Şubat 2016) :

Konferansı verdiren : Kürşat Karacabey (dekan, spor, Düzce Üniversitesi) ve Ayla Taşkıran
Kürşat Karacabey, SAHTE DOÇENT Murat Korkmaz’ın editörlerinden. Kürşat Karacabey ve eşi Sevcan Karacabey’in SAHTE DOÇENT Murat Korkmaz’la ortak makaleleri toplam 10 kadar, bunların bazıları sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’ı dünyaya tanıtmamdan sonra. Yani, sahte doçentle ortak makale sahibi olmaya aldırmamışlar.
Ayla Taşkıran ve eşi Mehmet Yavuz Taşkıran : sahte doçent Murat Korkmaz’ın editörlerinden ve ortak yazarlarından.

Kürşat Karacabey,
“Murat Korkmaz’ın kendisini Boğaziçi Üniversitesi’nde doçent ve aynı zamanda TÜBİTAK çalışanı olarak tanıttığını / sahte doçent Murat Korkmaz’la ortak makalelerine – çalışmalarına akademik dosyasında yer vermediğini / sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’la organik bir bağlantısının olmadığını / Çetin Yaman’ın editör olduğu dergisine adını editör olarak eklediğini, bundan rahatsız olduğunu ve adını silmesini istediğini / bu noktadan sonra arkadaşlarıyla birlikte sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’la arasına mesafe koyması gerektiğini / sorumlu editör olarak adının yazılı olduğu dergiden adının silinmesini istediğini ve sildiklerini, başka yerde varsa onların da silineceğini”
söyledi.
Kürşat Karacabey, eşi Sevcan Karacabey’in sahte doçent Murat Korkmaz’la ortak makalelerini de çöpe  attıklarını, bunları kullanmadığını ve kullanmayacağı söyledi.
Kürşat Karacabey, Ayla Taşkıran ve eşi Mehmet Yavuz Taşkıran’ın da sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’la ilişkilerini kestiklerini söyledi.

Düzce Üniversitesi internet sitesindeki 22 Şubat 2016’daki konferansın duyurusu :

Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz - konferans 22-02-2016 - Düzce Üniversitesi Spor
Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz – konferans 22-02-2016 – Düzce Üniversitesi Spor

pdf :

http://sbf.duzce.edu.tr/8006-duyurus-konferans

Düzce Üniversitesi | Duyurular | KONFERANS
KONFERANS  22 ŞUB  Spor Bilimleri Fakültesi  Tüm Duyurular

Doç. Dr. Hakan Murat KORKMAZ tarafından “Stratejik Yönetim,
Liderlik ve Verimlilik İlişkisi” konulu Konferans verilecektir.
Tarih: 22/02/2016  Saat:10:30 ”

*****

FETÖcü – Fetoşçu Barış Kiremitci ve SAHTE DOÇENT (Hakan) Murat Korkmaz

1 Eylül 2016’daki 2.346’lık ilk liste ile FETÖcülükten üniversiteden (İstanbul Üniversitesi) atılan Barış Kiremitci’nin “arastirmax bilimsel yayın indeksi”ndeki (scientific publication index) ortağı olarak SAHTE DOÇENT (Hakan) Murat Korkmaz

arastirmax Bilimsel Yayın İndeksi : Barış Kiremitçi (atıldı), Eyüp Çetin (atıldı), Ali Coşkun (kapatılan Fatih Üniversitesi ; şu anda Fetoş'un Bosna Hersek International Burch University'de), SAHTE DOÇENT (Hakan) Murat Korkmaz, Güran Yahyaoğlu (Sahte doçent Murat Korkmaz'ın en az 29 makalede ortak yazarı)
“arastirmax Bilimsel Yayın İndeksi” : Barış Kiremitci (atıldı), Eyüp Çetin (atıldı), Ali Coşkun (kapatılan Fatih Üniversitesi ; şu anda Fetoş’un Bosna Hersek International Burch University’de), sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz, Güran Yahyaoğlu (sahte doçent Murat Korkmaz’ın en az 29 makalede ortak yazarı)

Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz, arastirmax’ın sorumluları listesinde şöyle tanıtılmaktadır (ICSU yetkilisi bunu yalanladı) :
“Doç. Dr. Hakan Murat Korkmaz, The International Council for Science (ICSU), Paris, FRANCE”

Ayrıca sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz, bazı dergi ve konferanslarının International Council for Science (ICSU) tarafından desteklendiğini iddia etmektedir ; ICSU yetkilisi bunu yalanladı !

Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’ın ortak yazarlarından Güran Yahyaoğlu da (Çanakkale 18 Mart Üniversitesi) arastirmax’ın sorumluları listesinde.

“arastirmax bilimsel yayın indeksi”ndeki dergilerden örnekler :
– Barış Kiremitçi’nin kendi dergileri (3 adet) : European Journal of Pure and Applied Mathematics (EJPAM) (sci’de ; 15 Temmuz 2016 felaketinden sonra TÜBİTAK ULAKBİM indeksinden atıldı), European Journal of Mathematical Sciences (EJMATHSCI), Journal of Algebraic Statistics (JalgStat),

Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’ın dergileri (3 adet) : Uluslararası Hakemli Beşeri ve Akademik Bilimler Dergisi (UHBAB) (TÜBİTAK ULAKBİM indeksinde) Uluslararası Hakemli Sosyal Bilimler Dergisi (IIB) (TÜBİTAK ULAKBİM indeksinde), Uluslararası Hakemli Akademik Spor Sağlık ve Tıp Bilimleri Dergisi (SSTB). arastirmax’ta 2 derginin (IIB, SSTB) iletişim adresi Güran Yahyaoğlu’nun İstanbul’daki eski iş yeri adresi ve IIB’nin editörü de  Güran Yahyaoğlu gözüküyor.

– Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’ın ortak yazarlarından Emine Demiray’ın (Eskişehir Anadolu Üniversitesi) dergisi (1 adet) : International Women Online Journal of Distance Education (WOJDE).

– Zafer Ayvaz’ın (Ege Üniversitesi, kimya ; Fetoş’un kurucu çekirdeğinden : 1 Eylül 2016’da 2346’lık ilk liste ile üniversiteden atıldı ; yurtdışında kaçak) dergisi (1 adet) : Ekoloji (sci’de ; 15 Temmuz 2016 felaketinden sonra TÜBİTAK ULAKBİM indeksinden atıldı ; arkasındaki Çevre Koruma ve Araştırma Vakfı (ÇEVKOR) kapatıldı) (Zafer Ayvaz’ın ve ÇEVKOR vakfının “Ekoloji Magazin” dergisi de kapatıldı)

*****

TANIKLAR : “Murat Korkmaz, bize kendisini Boğaziçi Üniversitesi’nde doçent ve aynı zamanda TÜBİTAK çalışanı olarak tanıttı”

Kürşat Karacabey (dekan, spor, Düzce Üniversitesi) : “Murat Korkmaz, bana kendisini Boğaziçi Üniversitesi’nde doçent ve aynı zamanda TÜBİTAK çalışanı olarak tanıttı”

Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz, kendisi değil ama fedaileri bir süredir kendisini dünyaya tanıtan yazımın yayınlandığı internet sitesinin sahibi Amerikalı akademisyeni hakaret eşliğinde tehdit ediyordu. Önce Ali Serdar Yücel (yrd doç, beden eğitimi, Fırat Üniversitesi ; sahte doçent Murat Korkmaz’la ortak makale sayısı 100’den fazla), ardından Orçun Soykan (sahte doçent Murat Korkmaz’ın gizli ortağı, ne idüğü belirsiz ; internette kendini holding sahibi olarak tanıtıyor ; internet aracılığıyla başkalarına ait cep telefonlardan gönderilmiş gözüken uygunsuz mesajları ücret karşılığı gönderen eski internet siteleri Telsim – Vodafone, Türkcell, ve Avea tarafından kapattırılmış birisi (http://www.hurriyet.com.tr/yuva-yikan-site-gitti-yenileri-geldi-319256 )), ardından Gökşen Aras (9 Eylül 2016 ; yrd doç, ingilizce, Atılım Üniversitesi ; sahte doçent Murat Korkmaz’la 15-20  ortak makalesi var), ardından Emre Dünder (21 Eylül 2016 ; arş gör, istatistik, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi ; doktora diploması olmadığı halde sahte doçent Murat Korkmaz’ın dergi ve konferanslarında “doktor – dr” olarak tanıtılmakta).

TANIKLARLA YAZIŞMALAR

Bu tehditler üzerine, sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’a kendi fakültesinde konferans da verdiren Kürşat Karacabey’e (dekan, spor, Düzce Üniversitesi)
“Murat Korkmaz’ın nerede doçent olduğunu / ve doktora – yüksek lisans – lisans diplomaları varsa, hangi üniversite ve bölümden ve hangi yıl olduğunu / tezleri varsa başlıklarını ve danışmanlarını / dergilerinde ve konferanslarında kullandığı “R” (international trademark) uluslararası ticari marka işareti için belgelerini ve ISO işareti (kalite sistemi kullandıklarına dair) belgelerini / bir çok makalelesinde kendini finans müdürü olarak tanıttığı şirket hayali değilse fiziksel ve internet adreslerini ve sahibini”
sordum.
Kürşat Karacabey’in açık cevap vermeyip yokuşa sürmesiyle 13-22 Eylül arasında 10 gün mesajlaşmak gerekti.

Kürşat Karacabey,
“Murat Korkmaz’ın kendisini Boğaziçi Üniversitesi’nde doçent ve aynı zamanda TÜBİTAK çalışanı olarak tanıttığını / akademideki onu tanıyan arkadaşları aracılığıyla 1 yıl kadar önce tanıştığını / sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’ı dünyaya tanıtan yazımı görene dek sahte doçent olduğundan şüphelenmediğini / yazıma kadar kendi alanından olmadığı için Murat Korkmaz’ın kim olduğuyla çok ilgilenmediğini / yazımdan sonra dergilerin ISO, isim hakkı belgeleri e-posta ile bütün editör ve bilim kurulu ile paylaştığını, bunu gördüğünü / kim olduğuna – diplomalarına dair sorularımı sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’a hem kendisinin hem kendisini onunla tanıştıran hocanın sorduğunu ; bu soruların cevaplarının gizli olduğuna dair kendi hakkında mahkeme kararı gibi bir belge gösterdiğini / sorduğum soruların takipçisi olduğunu / akademik ünvanları ile ilgili yüz yüze bir konuşma ve açıklamayı ve belgelerini göstermesini sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’dan beklediklerini / kendisi ve eşiyle ortak yazar olduğu makalelere sahte doçent Murat Korkmaz’ın istatistik ve literatür konusunda katkı sağladığını, işbirliği boyutunun bu olduğunu / ekip çalışmasıyla makale yazarken herkesin bir rolü ve görevi olduğunu ve onu yürüttüğünü, ekiptekilere ünvanının ne olduğunu – gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu sormasının ve bilmesinin mümkün olmadığını, ama en ufak şüpheli bir durum varsa – karşılaşılırsa ortak çalışma yapmanın imkansız olduğunu / sahte doçent  Murat Korkmaz’la ortak makalelerine – çalışmalarına akademik dosyasında yer vermediğini / sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’la organik bir bağlantısının olmadığını / Çetin Yaman’ın editör olduğu dergisine adını editör olarak eklediğini, bundan rahatsız olduğunu ve adını silmesini istediğini / bu noktadan sonra arkadaşlarıyla birlikte sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’la arasına mesafe koyması gerektiğini / sorumlu editör olarak adının yazılı olduğu dergiden adının silinmesini istediğini ve sildiklerini, başka yerde varsa onların da silineceğini”
söyledi.

Kürşat Karacabey, eşi Sevcan Karacabey’in sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’la ortak makalelerini de çöpe  attıklarını, bunları kullanmadığını ve kullanmayacağı söyledi.

Kürşat Karacabey, Ayla Taşkıran ve eşi Mehmet Yavuz Taşkıran’ın da sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’la ilişkilerini kestiklerini söyledi.

Kürşat Karacabey, sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’dan sorularıma cevap vermesini istemiş.
Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’ın mesajıyla üçümüz yazışmaya başladık, 2 gün sürdü. Sorularıma cevap vermeyince sona erdi. Kürşat Karacabey’le yazışmaya devam ettik.
Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz, kendisiyle ilgili, e-postayla Kürşat Karacabey’e gönderdiği bazı belgeleri (marka, ISO ve diğer) göstermeyeceğini söyleyip bunları Kürşat Karacabey’in göstermesini istedi. Kürşat Karacabey, buna yanaşmadı ; fakat sonradan sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’ın marka belgelerini gönderdi ve sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’ın onlara başka belge göndermediğini söyledi.

Kürşat Karacabey, açık cevap vermeyince sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’la ilgili aynı soruları sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’ın bizi tehdit eden fedaileri Gökşen Aras (sahte doçent Murat Korkmaz’la 15-20  ortak makalesi var ; Atılım Üniversitesi), ve Emre Dünder’e (sahte doçent Murat Korkmaz’la 4’ten fazla  ortak makalesi var ; Samsun 19 Mayıs Üniversitesi) de sordum. Sahte doçent Murat Korkmaz’la 100’den fazla ortak makalesi olan Ali Serdar Yücel’e  (Fırat Üniversitesi) de sordum. Onlar cevap vermeyince üniversitelerinin rektörlerine (Fırat Üniversitesi – Kutbeddin Demirdağ ; Atılım Üniversitesi – Mehmet Yıldırım Üçtuğ ; Samsun 19 Mayıs Üniversitesi – Sait Bilgiç) de sordum. Onlar da cevap vermedi.

Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’a Bahçeşehir Üniversitesi’nde konferans verdiren ortak yazarı Haluk Şengün’e de sordum. O da cevap vermedi.

Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’ın 100’den fazla editörü (kimi aynı zamanda ortak yazarı) ve konferans düzenleme ortakları arasında adı en çok geçen ve e-posta adresi ortalıkta olan şu isimlere de sordum :
Gülten Hergüner, Şengül Hablemitoğlu, Füsun Terzioğlu, Ümran Sevil, Mehmet Yüce, Nazım Şekeroğlu, Ayla Demirdizen Taşkıran, Yavuz Taşkıran, Emine Demiray, Cumhur Cevdet Kesemenli, Ali Murat Kırık, Ayhan Aytaç, Yasemin Keskin Benli, Mustafa Öner Uzun, Ayca Gürkan, Serdar Tok, Pelin Avşar Karabaş, Erdal Şen, Ercan Şahbudak, Aslı Uçar, Kemal Göral, Nilgün Caner Sarp, Sevgi Özkan, Ayşegül Akdoğan Eker, Mümin Şahin, Sercan Özcengil Yıldırım, Cemal Zehir, Ahmet Burçin Yereli, Nevin Şahin, Yasemin Aydoğan, Perihan Ünüvar, Serdal Seven, A Oğuzhan Kıldan, Pınar Serçekuş, Mustafa Talas.
Bunlardan kimi eski rektör (Nilgün Caner Sarp, Girne Amerikan Üniversitesi),  kimi eski veya yeni dekan (Kürşat Karacabey (Düzce Üniversitesi, spor) ; Şengül Hablemitoğlu (Ankara Üniversitesi) ; Nilgün Caner Sarp (Ankara Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi) ; Ahmet Burçin Yereli (Hacettepe Üniversitesi, iktisat) ; Füsun Koçak Terzioğlu (Hacettepe Üniversitesi ; İstinye Üniversitesi)), kimi eski veya yeni rektör yardımcısı (Mehmet Yüce, Uludağ Üniversitesi ; Mümin Şahin, Trakya Üniversitesi), kimi eski veya yeni meslek yüksek okulu müdürü  (Nazım Şekeroğlu, Kilis 7 Aralık Üniversitesi ; Ümran Sevil, Ege Üniversitesi), kimi eski veya yeni bölüm başkanı – dekan yardımcısı – şu bu (çok sayıda). Çoğu cevap vermedi.

Sorularım sahte doçent Murat Korkmaz’a iletilmiş, hepsinin önünde küfür ve tehdit etti.

TANIKLARIN ANLATTIKLARI :

Pelin Avşar Karabaş (doçent, resim, Kütahya Dumplupınar Üniveristesi) özetle şöyle dedi :
“Bu konu sizi ilgilendirmez.”

Mehmet Yüce (rektör yardımcısı, Uludağ Üniversitesi) şöyle dedi :
“Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’la tesadüfen bir kongrede tanıştım, fazla tanımam, dergilerinde ve konferanslarında adımı kullandığından haberim yok.”

Şengül Hablemitoğlu (dekan, Ankara Üniversitesi) şöyle dedi :
“Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’la hiçbir işbirliği ve ortak calışma yapmadım, ortak makalelerimizi hic görmedim, bazı makalelere adımı yazar olarak eklediğini söyledi, o kadar. Burada adı geçenlerin (e-postaların alıcı listesindeki diğerleri) hiçbirini tanımam. Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’ın güvenilir ve akademik olmadığını gördüm ve çevremden uzaklaştırdım. Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’ı tekin bulmadım ve ne olduğunu anlayınca uzaklaştım ; adımı kullandığını fark edince uzaklaştım. Adımı yazmışsa yazmış, bunun da bir anlamı yok, hiç birini herhangi bir akademik ilerleme için kullanmamışım. Akademik faaliyetlerimde göstermemişim.”

Kürşat Karacabey, Şengül Hablemitoğlu’nu eleştirdi :
“Şengül hanımın çok samimi olmadığını gördüm Kongre başkanı olarak açılış konuşmasını yapacaksın, haberim yok diyeceksin, bu bir çelişkidir.”

Cemal Zehir (profesör, Yıldız Teknik Üniversitesi) şöyle dedi :
“internet ortamında hakkında yazılanları görünce hemen araştırma yaptım. Ne Boğaziçi, ne Tübitak çalışanı ne doçent olmadığı raporunu aldım. Ben web of science’ta yaptığım araştırmada murat korkmaz adında ciddi bir tıp bilim adamı olduğunu gördüm. Daha önceden bu bilim adamı olabileceğini zannetmiştim. Fakat araştırma sonucunda o kişi ile bağlantısı olmadığını anladım. Bunun üzerine mail atarak adımı tüm faliyetlerinden çıkarmasını istedim. Bu bilgilerim polis ve istihbarat teşkilatı araştırmasına dayanmaktadır. Ben sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz ile bir kez kendi ofisime geldi görüştüm. Bir kez de bir konferansa konuşmacı olarak davet ettiler konuşma yaptım. Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’ın başka bir organizasyonunda yer almadım. Dergilerinde ve konferanslarında adımı kullandığından haberim yok. Ben kimseyi sahte doçentin konferanslarına çağırmadım. Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’n dergilerinde – konferanslarında yayın yapmadım. Sahte doçent olup olmadığı ve nerede çalıştığı beni ilgilendirmemektedir. Akademik konferans – dergi yapmak için herhangi bir akademik ünvan aranmamaktadır. Önemli olan akademik konferansa – dergiye insanların katılıp katılmamasıdır. Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz’ın konferans ve dergileri ile ilgili hiçbir faaliyetim olmayacaktır. Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz bana ismimi tüm dergi ve konferanslarından çıkardığını söyledi. Hala adımı kullanıyorsa sildiririm. Sahte doçent (Hakan) Murat Korkmaz ile hiçbir akademik veya ticari işim yoktur.”

*****

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: